×
Kérdése maradt?
Ne menjen el bizonytalanul! Ha valami nem egyértelmű, vagy gyors segítségre van szüksége, hívjon minket most!
📞 +36 70 317 7861
Skip to main content

Abc Ablak

Milyen keretes szúnyogháló kerüljön fel az ajtóra?

Lassan beköszönt a nyár, a szúnyogok pedig egyre aktívabbak lesznek. Az esős tavasz miatt már most is egyre több zümmögő rovar van, amelyek nyáron csak még inkább elszaporodnak. Hogy megvédjük tőlünk az otthonunkat, mindenképp célszerű keretes szúnyogháló.

A szúnyogháló a legjobb megoldás

melyet legtöbben inkább az ablakra választanak, mintsem az ajtóra. Az ablakokat előbb védi az ember, ez persze érthető is, hiszen a bejárati ajtót csak azok hagyják huzamosabban nyitva, akik családi házban laknak, és az ajtó is takarásban van, esetleg a kertre nyílik.

Ugyanakkor erkélyajtóra is érdemes szúnyoghálót tetetni, bukó-toló erkélyajtó esetén ezt meg is tehetjük. Emelő-toló ajtó esetén sem lehetetlen, bár nehézkesebb. Nyáron sokan töltik az idejüket teraszon, erkélyen, ki pedig nem zárnák magukat, viszont tárva-nyitva hagyni sem érdemes az ajtót, hiszen úgy bemennek a szúnyogok.

A megoldás természetesen itt is a szúnyogháló, melyből többféle megoldás is létezik ajtóra. Létezik öntapadós megoldás, ahogyan ablak esetében is, de keretes szúnyoghálóban is gondolkodhatunk.

Mire figyeljünk, ha háziállat is él velünk a lakásban?

A szúnyogháló kérdését meg tudja nehezíteni, ha kutya-macska is él velünk a lakásban vagy a házban. A macskák előszeretettel másznak fel a függönyre, de akár a szúnyoghálóra is, a kutyák pedig kaparással jelezhetik, ha ki szeretnének menni, így a szúnyogháló épsége veszélybe foroghat.

Ilyenkor sokan inkább nem is vesznek, mondván, úgyis cserélni kell, mert tönkre megy, ahhoz meg drága. Esetleg valami olcsó öntapadós megoldást választanak, mert azért nem kár, ha megsérül, vesznek másik szúnyoghálót.

Az öntapadós szúnyogháló megoldás helyet jobban járunk, ha valamilyen strapabíróbb, keretes megoldásban gondolkodunk, mert így hosszútávon spórolhatunk, és a szúnyogháló sem fog tönkremenni a kaparástól vagy a rámászástól.

A keretes szúnyogháló között is van olyan ugyanis, ami fémhálós, így nem tud olyan könnyen megsérülni. Ezt a megoldás egyébként nemcsak akkor érdemes választani, ha kisállattal élünk együtt, hanem alapvetően is.

Ha segítségre van szüksége a döntésben, akkor hívja szakértőnket! Kérdezzen, informálódjon még ma! Munkatársunk várja hívását, de természetesen bármikor kérheti kollégánk ingyenes visszahívását is!

Kérdése van a nyílászáró termékeinkkel kapcsolatosan?

Ne habozzon, forduljon hozzánk bátran! Célunk az Ön teljes elégedettsége és az, hogy segítsünk megtalálni az ideális műanyag nyílászárót vagy profilokat az Ön igényeinek és elvárásainak megfelelően.

További tartalmaink a témában

Árajánlatkérés