Sajnos mindennek eljön az ideje, így az ajtócsere sem halogatható a végtelenségig. Nincs ez másként az olyan Tolna megyei településeken sem, mint amilyen Szekszárd, Paks, Dombóvár. Bonyhád, Tolna, Dunaföldvár, Tamási, Bátaszék, Simontornya, Nagymányok, Gyönk, Hőgyész vagy Iregszemcse.
Bejárati ajtócsere – az otthon biztonságának záloga
A legtöbbször ilyenkor a bejárati ajtó cseréjére gondolunk, ez érthető is, hiszen a beltéri ajtók nélkül még tudunk élni, de bejárati ajtó nélkül tárva-nyitva lenne az otthonunk.
Miért nem érdemes halogatni az ajtócserét?
Persze sokan szeretik halogatni ezt a kérdést, mert egy új ajtó és a hozzá tartozó munka nem olcsó, így rengetegen vannak, akik addig várnak, amíg csak tudnak. Igen ám, de minél tovább halogatjuk a bejárati ajtó cseréjét, annál inkább kockáztatunk egy betörést. Az ajtó állapota ugyanis a biztonságunkra is hatással van.
Nem is gondolnák, de egy rossz állapotú bejárati ajtót akár egy feszítővassal is ki lehet mozdítani a helyéről, ez pedig még mindig nagyon gyakori betöréses módszer. Ha az ajtó már meg van vetemedve, akkor könnyen törik, emiatt pedig könnyű célpont lesz az ajtónk.
Ha azt tapasztaljuk, hogy az ajtó már nem áll biztonságosan a helyén, nem szigetel rendesen, esetleg vetemedik, akkor ne halogassuk a cserét. Az ajtócsere gyorsan megvan, így akár télen is elvégezhető ez a feladat.
A beltéri ajtókat is érdemes kicseréltetni
A beltéri ajtók kérdése is érdekes. Bár itt nem kell félünk attól, hogy bejönnek rajta a betörők, ugyanakkor mégis lényeges, hogy a beltéri ajtók is megfelelőek legyenek. Egyrészt gondoljunk bele, hogy ha nem áll az ajtó biztosan a helyén, akkor akár ránk is dőlhet.
Másrészt egy rossz, vetemedett ajtó nyikorog, nem záródik rendesen, szóval nem épp a legkomfortosabb. A beltéri ajtók sem csak dísznek vannak. Fürdő és WC esetén megteremtik a privát szférát, de hálószobák esetén is igényünk lehet ugyanerre.

Az ajtócsere beltéri ajtó esetén talán még egyszerűbb, mint bejárati ajtó esetén. Itt választhatunk olcsóbb, költségtakarékosabb megoldást is, bejárati ajtó esetén viszont a biztonságot érdemes előtérbe helyezni.
A bejárati ajtó mindenképp minőségi legyen, de választhatunk akár biztonsági ajtót is, melybe minőségi zár kerül. A beltéri ajtók esetén bátrabban választunk fa ajtókat, hiszen egyrészt ez az elterjedtebb megoldás, másrészt beltérben nem éri annyi hatás az ajtót, így tartósabb is.
Ha segítségre van szüksége a döntésben, akkor hívja szakértőnket! Kérdezzen, informálódjon még ma! Munkatársunk várja hívását, de természetesen bármikor kérheti kollégánk ingyenes visszahívását is!



